A A A K K K
для людей із порушенням зору
Горондівська територіальна громада
Закарпатської області, Мукачівського району

До уваги споживачів насіння!!!

Дата: 13.07.2021 13:48
Кількість переглядів: 257

До уваги споживачів насіння!!!

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області нагадує сільгоспвиробникам, що для посіву необхідно використовувати тільки кондиційне насіння, яке пройшло державне сортовипробування і було перевірене на посівні та сортові якості, і має відповідний «Сертифікат».

На сьогоднішній день зустрічаються випадки продажу некондиційного насіння, без супровідних документів, що підтверджують його якість. Згідно ДСТУ 4138-2002 у разі перепродажу посередник (перекупник) виписує нові супровідні документи на якість насіння, під свою відповідальність  («Свідоцтво на насіння», «Атестат на насіння»), надає копію «Сертифіката». Якщо під час купівлі насіння  споживачу не надано вказані документи, то він має право звернутися до продавця з вимогою надання цих документів.

У разі невпевненості у відповідності показників посівних якостей придбаного насіння проводиться арбітражне (експертне) визначення за заявою фізичної особи – підприємця, або юридичної особи (далі – заявник). Заявник не пізніше 10 календарних днів з дня придбання звертається до територіального органу (ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» в Закарпатській області)  щодо відбору проби та аналізування з метою перевірки посівних якостей придбаного насіння або товарних якостей придбаного садивного матеріалу та надає копію сертифіката. За результатами проведеного аналізування  аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) органу із сертифікації перевіряє розбіжність між показниками.

У разі розбіжності між показниками, для проведення арбітражного (експертного) визначення заявник подає до ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області заяву не пізніше 10 календарних днів з дня отримання ним результатів аналізу.

До заяви додаються копії:

-сертифіката;

-документа щодо результату аналізу насіння або садивного матеріалу, виданого органом з оцінки відповідності за місцем звернення заявника.

Арбітражне визначення проводиться за:

посівними якостями насіння (крім плодових та горіхоплідних культур):

чистотою (за винятком вмісту обрушених зерен),

вмістом домішок насіння інших видів (за винятком отруйних бур’янів, карантинних об’єктів, інших видів кормових трав, пелюшки у насінні гороху, плосконасінної вики у сочевиці),

вмістом склероціїв білої і сірої гнилей у насінні соняшнику,

схожістю,

одно- і багаторостковістю насіння буряків,

життєздатністю (тільки для насіння озимих культур, що висівається у рік збирання врожаю);

посівними якостями насіння плодових та горіхоплідних культур;

за чистотою, масою 1000 насінин, життєздатністю насіння плодових та горіхоплідних культур;

товарних якостей садивного матеріалу багаторічних рослин;

за збудниками грибкових і бактеріальних хвороб, вірусами та мікоплазмою.

Строк арбітражного визначення залежить від біологічних властивостей насіння і садивного матеріалу. У разі закінчення строку дії сертифіката арбітражне визначення не проводиться.

ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатськійській області не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після завершення арбітражного визначення видає особисто або надсилає поштовим відправленням заявнику документ щодо результату аналізу насіння з позначкою у правому верхньому куті “Арбітраж”, у якому зазначається висновок згідно з ДСТУ 4138-2002 “Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості”.

Визначення посівних якостей насіння здійснюється на платній основі згідно встановленим розмірам плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними організаціями центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 96 від 13.02.2013.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора