ПОСЛУГА ПАТРОНАТУ НАД ДИТИНОЮ

Дата: 15.12.2021 12:14

Фото без описуПОСЛУГА ПАТРОНАТУ НАД ДИТИНОЮ

Патронат над  дитиною - це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім'ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім'ї  дитини для відновлення її здорового функціонування.

Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка:

• є громадянином України;
  • має досвід виховання дітей;
  • має відповідні житлові умови для надання послуги з догляду;
  • спільно з добровільним помічником пройшов/ла  курси професійної підготовки кандидатів у патронаті вихователі та має згоду всіх повнолітніх осіб, які проживають у помешканні;
  • уклала договір про надання послуг з патронату з відповідним органом опіки.

Патронатний вихователь має бути готовим негайно прийняти у свою сім'ю дитину/ дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, і, відповідно до рішення органу опіки та піклування, потребують  захисту та тимчасового догляду у сім'ї патронатного вихователя, підтримки найближчого родинного оточення такої дитини. Це можуть бути:

• Новонароджені діти, від яких відмовилися батьки;
  • Підкинуті, безпритульні діти;
  • Діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров'ю;
  • Діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • Діти, батьки або особи, які їх замінюють, померли, безвісно зникли;
  • Діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім'ї  або їхні батьки чи особи, які їх замінюють, не можуть піклуватись про них.

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

• Грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
  • При влаштуванні 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;
  • Соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів; для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць;
  • Сплату єдиного внеску за загальнообов'язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя;

Термін перебування під патронатом визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці.

В окремих випадках  є потреба в подовженні термінів, але загальний термін перебування не повинен перевищувати 6 місяців.

Необхідний пакет документів для кандидатів, що мають намір стати патронатними вихователями:

• Заява;
  • Копія паспорта громадянина України;
  • Копія трудової книжки ( за наявності);
  • Висновки про стан здоров'я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008р. №866.
  • Довідки про відсутність судимості , в т.ч. у повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатом  у патронатні вихователі;
  • Документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • Письмова згода на влаштування дітей до цієї сім'ї усіх повнолітніх членів сім'ї кандидата у патронатні вихователі, які проживають разом з ним, а також дітей, за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.

Для отримання додаткової інформації необхідно звернутися до служби у справах дітей Горондівської сільської ради за адресою:

с. Страбичово, вул. Центральна, 206,

тел. 0504804065