ПРО ГАЛУЗЬ

Освіта була і залишається однією з пріоритетних галузей у системі державотворення, оскільки є соціальним інститутом, що викликаний потребами суспільства формувати певні компетентності, готувати нові покоління до життя, суб’єктів соціальної дії для вирішення економічних, соціальних, культурних проблем, актуальних для людства.

В Україні освіта поділяється на дошкільну, загальну середню, позашкільну, професійно-технічну, вищу та післядипломну.

Освітні послуги надаються в державних, комунальних та приватних навчальних закладах.

Міністерство освіти і науки України формує державну політику в галузі: визначає її основну стратегію розвитку, розробляє та затверджує державні стандарти освіти, навчальні плани, визначає порядок вступу до вищих навчальних закладів, подає бюджетні пропозиції.