Горондівська територіальна громада
Закарпатської області, Мукачівського району

ДЕРЖПРОДСПОЖИСЛУЖБА ІНФОРМУЄ

Дата: 12.09.2023 12:05
Кількість переглядів: 64

В Україні спростили реєстрацію сортів рослин з ЄС та США

 

Відтепер аграрії можуть впроваджувати в агротехнологіюнайновіші сорти, які успішно пройшли державні тестування у ЄС або США і внесені в загальний каталог сортів ЄС або підтверджені Міжнародним союзом з охорони нових сортів рослин (UPON).

 

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького тепер українським аграріям не треба витрачати часу на декілька років очікування проходження експертизи сорту в Україні.

 

Заявник подає заявку на реєстрацію нового сорту. Співробітники Мінагрополітики самостійно встановлюють дані про наявність такого сорту у загальному каталозі сортів Євросоюзу чи UPON. Якщо його наявність підтверджено рішення про державну реєстрацію приймається у 15- денний строк. При цьому, на вимогу заявника кваліфікаційна експертиза сорту не проводиться.

 

Перші 97 сортів сільськогосподарських культур вже внесені до Державного реєстру сортів рослин України за спрощеною процедурою.

 

Новий механізм реєстрації сортів розроблений для реалізації норми Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та насінництва і розсадництва у відповідність із положенням законодавства Європейського союзу”.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора