ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Дата: 10.01.2024 13:01

Обережно грип птиці

В Україні підтверджено 3 випадки пташиного грипу: 23.12.2023 року на узбережжі річки Дністер, Дністровського району, Чернівецької області підтверджено пташиний грип лебедя, 30.12.2023 року в курей з підсобних господарств жителів села Штанівка, Сумського району, Сумської області та 03.01.2024 року - в свійської птиці (кури, гуси), з підсобних господарств жителів села Куянівка, Сумського району, Сумської області.

Мукачівське районне управління головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області наголошує, що дотримання вимог біобезпеки – найбільш ефективний захід для уникнення зараженняч поголів’я грипом птиці.

Нагадуємо Грип птиці — висококонтагіозне вірусне захворювання птиці, яке у диких птахів може протікати безсимптомно, проте, серед домашньої птиці може викликати гострий перебіг захворювання та загибель. Існує ризик передачі хвороби людині.

Для профілактики захворювання птиці власникам необхідно дотримуватись елементарних вимог, які передбачені Ветеринарно-санітарними правилами для птахівницьких господарств, і вимоги до їх проектування та Ветеринарно-санітарними вимогами утримання птиці в особистих селянських господарствах, а саме:

• виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
  • притримуватись режиму «закритого» типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);
  • проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
  • утримувати різні види птахів окремо;
  • на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
  • здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
  • не допускати сторонніх осіб в місця утримання домашньої птиці;
  • проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
  • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею.

При виявленні перших ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, особливо у випадку масової загибелі домашньої чи дикої птиці, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби за місцем виявлення такої птиці, для недопущення поширення збудника грипу птиці та вжитя всіх необхідних заходів з ліквідації осередку захворювання.